Natalia Nowak-Lewandowska "Głód miłości"

Jakie problemy może mieć człowiek, który jest młody, zdrowy, wykształcony, dobrze sytuowany i ma unormowaną pozycję społeczną oraz biznesową? Wpadamy w wir pracy, dzięki temu mamy zapewnioną stabilizację finansową, ale nie mamy czasu na codzienność, na bycie sobą, na nasze hobby, a nawet miłość. Co się dzieje, kiedy to uczucie przychodzi do nas z zaskoczenia? Takiej sytuacji doświadcza główny bohater. Tajemnicza kobieta wyzwala w nim uczucia, których wcześniej nie zaznał. Im bardziej stawała się niedostępna, tym bardziej była pociągająca. Głód miłości, którego zaznał mężczyzna, zaślepił prawdziwe oblicze ukochanej. Pragnienie bycia kochanym i dawania miłości sprawia, że przestajemy myśleć racjonalnie.

Głód miłości opowiada nie tylko o bezgranicznym pragnieniu pokochania kogoś, ta powieść odnosi się do głodu emocjonalnego w każdej postaci, głodu społecznego, głodu bliskości, głodu sukcesu, głodu umiejętności bycia sobą, głodu akceptacji...
Autorka w swojej powieści prezentuje studium ludzkiego umysłu, który płata nam figle, gdy przekroczymy pewną granicę emocjonalną. Jak silny jest człowiek, ile może znieść, co jest powodem pewnych nieracjonalnych zachowań? Czy prawdziwa miłość wystarczy, żeby podjąć ryzyko i związać się z osobą z niewyobrażalnymi problemami, które będą dotykały  człowieka na każdym etapie życia? W książce znajdziecie odpowiedzi na te pytania.

Osoba chora psychicznie to też człowiek. Nie wykluczajmy takich ludzi ze społeczeństwa. Oczywiście nie mam tu na myśli psychopatów i seryjnych morderców. Jednak zawsze warto zadać pytanie, co przyczyniło się do pewnych dewiacji? Rodzice i otoczenie odgrywają bardzo ważną rolę w kreowaniu młodego człowieka, pewne apodyktyczne zachowania mogą zburzyć poczucie wartości. Zapracowani rodzice mogą przeoczyć moment okazywania dziecku uczuć, a później się dziwią skąd ta labilność emocjonalna u młodego człowieka. A przecież dzieci pragną tylko szczerej miłości i akceptacji, żeby później w dorosłym życiu radzić sobie z codziennością. Jeśli zabraknie chociaż jednego z tych elementów podczas wychowania, to później młody człowiek staje się niczym bohaterka książki: Była sama wśród najbliższych, nieakceptowana, niczym wstydliwa prawda o ich idealnym życiu, rysa, której nie chcieli i nie mogli zaakceptować.
Zastanówmy się jak wychowywać młode pokolenie, żeby później móc zbierać soczyste owoce.

Komentarze

  1. Bardzo intrygujący opis, chętnie sięgnę po tę lekturę

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Cieszę się, że opis spodobał się, mam nadzieję, że książka zrobi jeszcze większe wrażenie na Czytelniku.

      Usuń

Prześlij komentarz